Taina Sfântului Maslu în paraclisul parohiei noastre

Credincioşii din Parohia Andrieşeni, din satele învecinate şi din alte localităţi au participat în seara zilei de joi, 4 septembrie 2014, la Taina Sfântului Maslu, oficiată de un sobor de preoţi în paraclisul Parohiei “Sfântul Ierarh Nicolae” din Andrieşeni. Slujba Sfântului Maslu a fost precedată de Acatistul Sfântului Ierarh Nectarie. “Mulţumim lui Dumnezeu şi Maicii Domnului pentru că ne-a învrednicit să fim părtaşi la slujbele din această seară. Cu puterea darului Sfintei Cruci, să parcurgem anul bisericesc pe care l-am început pe 1 septembrie în rugăciune, lăudându-L şi binecuvântându-L pe Dumnezeu pentru toate darurile Sale. Mulţumim părinţilor care au slujit, dar şi frăţiilor voastre care ne-aţi susţinut prin rugăciune şi aţi participat la această slujbă de noapte. Fiţi binecuvântaţi! Bucurii duhovniceşti în casele şi în familiile fiecăruia!”, a spus părintele paroh Mihai Cepeliuc la finalul slujbei. Credincioşii au fost serviţi la ieşire cu un pahar de cafea sau vin dar şi cu sarmale, pregătite de voluntarii parohiei.