Construcţia bisericii
În primăvara anului 2010 au început lucrările de reconsolidare la Biserica “Sfântul Ierarh Nicolae”, întrucât, structura de rezistenţă a locaşului de închinăciune a fost afectată de trecerea timpului. Sfintele slujbe s-au mutat în paraclisul din lemn ridicat în apropiere, la etajul căruia s-a amenajat un spaţiu folosit atât pentru parastasele pentru adormiţi, cât şi pentru activităţile catehetice atât pentru copii şi pentru enoriaşii din parohie.
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0222-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0225-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0229-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0233-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0235-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0236-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0238-2.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0240-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0248-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0250-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0256-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0259-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0261-1.jpg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/DJI_0268-1.jpg)