Lucrări la apsida stângă a bisericii noastre

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, de la 1 septembrie 2014, au fost reluate lucrările de construcţie la biserica Parohiei Andrieşeni. Mulţumim tuturor celor care au ajutat, celor care s-au ostenit şi celor care, cu timp şi fără timp, au pregătit hrana necesară muncitorilor. În această săptămână, echipa de muncitori a turnat fundaţia la apsida stângă a sfântului locaş. Astfel, s-a încheiat o etapă importantă a lucrărilor de reconsolidare şi extindere a bisericii. Lucrările vor continua în perioada următoare cu zidirea apsidei. Credincioşii din parohie sau cei de pretutindeni care iubesc Biserica lui Hristos şi sfântul locaş din Andrieşeni trebuie să sprijine derularea acestor lucrări. Primul lucru pe care trebuie să-l facem fiecare este acela de a înălţa o rugăciune către Preabunul Dumnezeu, pentru că la El toate sunt cu putinţă. Apoi, cei ce dorim să oferim din prisosul muncii noastre un mic ajutor o putem face la biserica parohială. A treia modalitate prin care trebuie să ajutăm la edificarea sfântului locaş este de a oferi hrană celor ce zidesc locaş de închinare în cinstea Preasfintei Treimi.

Să fim alături de biserica noastră ca să nu fim judecaţi, când vom ajunge în faţa lui Dumnezeu, pentru cele ce am fi putut să le facem şi nu le-am făcut!