Alimente pentru familiile nevoiaşe din Parohia Andrieşeni

În Sâmbăta Sfântului Teodor, astăzi, 23 martie 2024, după Sfânta Liturghie, Parohia „Sfântul Ierarh Nicolae” – Andrieşeni, Protopopiatul I Iaşi, judeţul Iaşi, a organizat o acţiune social-filantropică. Prinoasele aduse de către credincioşi la biserică au fost ambalate cu sprijinul voluntarilor pentru ca mai apoi să fie oferite persoanelor nevoiaşe (cu mulţi copii sau vârstnici). Activitatea a fost coordonată de către părintele paroh Nicu Axinte, care a mers personal în gospodăriile familiilor selectate. Oamenii s-au bucurat atât pentru alimentele primite, cât şi pentru că părintele paroh a stat de vorbă cu fiecare în parte. Faptele de milostenie pentru oamenii cu posibilităţi materiale reduse vor continua în toată perioada Postului Mare în Parohia Andrieşeni.