Alimente pentru familiile nevoiaşe din Parohia Andrieşeni
![](http://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2024-03-23-at-14.19.48-1-300x200.jpeg)
În Sâmbăta Sfântului Teodor, astăzi, 23 martie 2024, după Sfânta Liturghie, Parohia „Sfântul Ierarh Nicolae” – Andrieşeni, Protopopiatul I Iaşi, judeţul Iaşi, a organizat o acţiune social-filantropică. Prinoasele aduse de către credincioşi la biserică au fost ambalate cu sprijinul voluntarilor pentru ca mai apoi să fie oferite persoanelor nevoiaşe (cu mulţi copii sau vârstnici). Activitatea a fost coordonată de către părintele paroh Nicu Axinte, care a mers personal în gospodăriile familiilor selectate. Oamenii s-au bucurat atât pentru alimentele primite, cât şi pentru că părintele paroh a stat de vorbă cu fiecare în parte. Faptele de milostenie pentru oamenii cu posibilităţi materiale reduse vor continua în toată perioada Postului Mare în Parohia Andrieşeni.
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2024-03-23-at-14.19.41-1-300x200.jpeg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2024-03-23-at-14.19.41.jpeg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2024-03-23-at-14.19.44-1.jpeg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2024-03-23-at-14.19.48-1.jpeg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2024-03-23-at-18.28.45-2-1070x800.jpeg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2024-03-23-at-18.28.45-1070x800.jpeg)
![](https://www.parohiaandrieseni.ro/wp-content/uploads/WhatsApp-Image-2024-03-23-at-18.28.46-1070x800.jpeg)